![839_carousel_tr.jpeg](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/banners/839_carousel_tr.jpeg)
İletişim Fakültesi
Kariyer yolunda 3 günde 7 ziyaret
![Kariyer yolunda 3 günde 7 ziyaret](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8236_1.jpeg)
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, öğrencilerini mezun olmadan önce iş dünyasıyla tanıştırarak kariyer yolculuklarında onlara yeni fırsatlar sunmak hedefiyle İstanbul’a sektör gezisi düzenledi. Üç gün süren gezide, toplam 7 kurumu ziyaret eden 25 genç; uluslararası alanda faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey yöneticileriyle tanıştı, merak ettiklerini sordu, firmaların çalışma sistemini yerinde gördü.
İEÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nün Türkiye’deki sektör temsilcileriyle kurduğu güçlü iletişim ağının somut göstergesi olan İstanbul gezisi, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin yanı sıra yüksek lisans yapan gençlerin de katılımıyla gerçekleşti.
DİKKAT ÇEKEN MARKALAR
Havas İstanbul, Interactive Advertising Bureau (IAB), Publicis, Zorlu Holding, GoodWorks İletişim Danışmanlığı, VMLY&R ve Reklamcılık Vakfı’nı ziyaret eden İEÜ’lü gençler, hem çevre edindi hem kendilerini geliştirdi. İstanbul programı kapsamında Refik Anadol Dijital Sergisi (Alkazar Rüyası) ve Pera Müzesi’ndeki sergileri de gezen öğrenciler, sanatsal altyapılarını güçlendirdi. Gezide; İEÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Selin Türkel, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sema Misci Kip ve İEÜ Kurumsal İletişim Direktörü Pelin Süzen de yer aldı.
GENÇLERİMİZE BÜYÜK FAYDA SAĞLADI
Uluslararası şirketlerin iletişim stratejilerini yöneten, başarılarıyla kendilerini kanıtlayan şirketlerle buluşmanın öğrencilere büyük fayda sağladığını söyleyen Prof. Dr. Misci Kip, “Nitelikli akademik eğitimin yanı sıra öğrencilerimizi sektörle buluşturan etkinlikleri de çok önemsiyoruz. İletişim ve reklamcılık, son dönemde hızlı gelişim gösteren, sürekli kendisini güncelleyen sektörler. Bu noktada, öğrencilerimizin sektörlerinin lider markalarıyla buluşarak çalışma ortamını bizzat deneyimlemesi, ofis alanlarını görmesi, aklındakileri direkt sorabilmesi bizim çok değerli. Bu açıdan gezide amacımıza ulaştık. Öğrencilerimizin sağlıklı bir kariyer planlaması yapması noktasında da çok yararlı bir program oldu. Ziyaret ettiğimiz markalarda çalışan çok sayıda mezunumuz da var. Onlarla da bu vesileyle bir araya gelme fırsatı bulduk. Öğrencilerimizin gelişimine yönelik bu tarz programları, önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz” dedi.
Gazete Kupürleri
HABER |TÜM HABERLER
![CDM öğrencileri Khas Kısa Film Festivali'nden ödülle döndü! CDM öğrencileri Khas Kısa Film Festivali'nden ödülle döndü!](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9284_1_th.jpeg)
CDM öğrencileri Khas Kısa Film Festivali'nden ödülle döndü!
İzmir Ekonomi Üniversitesi, Sinema ve Dijital Medya Bölümü öğrencileri Ömer Nakay ve Oğuz Kaan Kurt'un yönettiği Double Exposure filmi İstanbul'da düzenlenen KHAS Kısa Film Festivali’nde
![Burak Çevik ile Film Gösterimi ve Atölye Düzenlendi Burak Çevik ile Film Gösterimi ve Atölye Düzenlendi](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9209_1_th.jpeg)
Burak Çevik ile Film Gösterimi ve Atölye Düzenlendi
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), İletişim Fakültesi, Sinema ve Dijital Medya Bölümü, yönetmen Burak Çevik'i konuk etti.
!['Galaktik Hazine'ye Hong Kong'dan Ödül 'Galaktik Hazine'ye Hong Kong'dan Ödül](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9198_1_th.jpeg)
'Galaktik Hazine'ye Hong Kong'dan Ödül
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sinema ve Dijital Medya Bölümü öğrencisi Ecem Çörtle, Galactic Treasure (Galaktik Hazine) adlı animasyon filmiyle Hong Kong'da düzenlenen
![Gençlere 'Yaratıcılık' Dolu Festival Gençlere 'Yaratıcılık' Dolu Festival](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9172_1_th.jpeg)
Gençlere 'Yaratıcılık' Dolu Festival
İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin (İEÜ), yaratıcı endüstrilerden tanınmış isimleri gençlerle buluşturacağı ‘GençYaratıcı Festivali’ için geri sayım başladı.
![Zeyno Pekünlü ile “Buluntu Görüntü ile Çalışma” Atölyesi Düzenlendi Zeyno Pekünlü ile “Buluntu Görüntü ile Çalışma” Atölyesi Düzenlendi](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9082_1_th.jpeg)
Zeyno Pekünlü ile “Buluntu Görüntü ile Çalışma” Atölyesi Düzenlendi
Sanatçı, yönetmen, aktivist ve akademisyen Zeyno Pekünlü CDM232: Dijital Film Stüdyosu II dersine konuk oldu.
![Mezunumuz Çağıl Saydam’ın tüm ekip üyeleri CDM’den oluşan filmi SİYAD’da yarışıyor Mezunumuz Çağıl Saydam’ın tüm ekip üyeleri CDM’den oluşan filmi SİYAD’da yarışıyor](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9011_1_th.jpeg)
Mezunumuz Çağıl Saydam’ın tüm ekip üyeleri CDM’den oluşan filmi SİYAD’da yarışıyor
2020 yılı mezunumuz Çağıl Saydam’ın bitirme projesi olarak çektiği 27. Adana Altın Koza Film Festivali, 13. Uluslararası Rotary Kısa Film Festivali, 41.
![CDM Bölüm Söyleşisi ve Film Gösterimi: Köken Ergun CDM Bölüm Söyleşisi ve Film Gösterimi: Köken Ergun](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8962_1_th.jpeg)
CDM Bölüm Söyleşisi ve Film Gösterimi: Köken Ergun
Geçtiğimiz ay, yönetmen ve video sanatçısı Köken Ergun Sinema ve Dijital Medya Bölümü'ne konuk oldu.
![4. Sınıf Öğrencimiz Ecem, Altın Koza’da Animasyon kategorisinde finalist filmler arasında yer aldı 4. Sınıf Öğrencimiz Ecem, Altın Koza’da Animasyon kategorisinde finalist filmler arasında yer aldı](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8817_1_th.jpeg)
4. Sınıf Öğrencimiz Ecem, Altın Koza’da Animasyon kategorisinde finalist filmler arasında yer aldı
4. sınıf öğrencimiz Ecem Çörtle, üçüncü sınıfta CDM302: Film Yapımı II dersi kapsamında ürettiği, yapay zeka temelli ve bilim-kurgu temalı "The Galactic