İletişim Fakültesi


İletişim Fakültesi'ne Hoşgeldiniz

 

İletişim Fakültesi olarak İzmir’in ilk vakıf üniversitesi İEÜ’nün sekiz fakültesinden birisiyiz. 2001 yılında kurulduk, 2003-2004 akademik yılında eğitime başladık, yüzlerce gurur duyduğumuz mezunumuz var. İlk gazetenin İstanbul’dan önce yayınlandığı, güçlü bir yerel medya geleneğine sahip ve her geçen gün bir çekim merkezi haline gelen İzmir’de eğitim vermenin ayrıcalığına sahibiz.

 

İletişim bizi insan kılan bir değer… Gazetelerden sosyal medyaya, televizyon kanallarından web sitelerine, sinema filmlerinden cep telefonlarına iletişim her an, her yerde. Bütün bu iletişim çokluğunun ortasında, konusunu iyi bilen, dünyayı ve ülkesini iyi tanıyan, yaratıcı ama profesyonelce çalışabilen, etik değerlere bağlı, nitelikli iletişimcilere hiç olmadığı kadar ihtiyaç var. Biz ise, internet tabanlı teknolojilerin sunduğu imkânların medya ortamını köklü biçimde değiştirdiği günümüzde, iletişim eğitiminin bütünleşik ve kapsayıcı olarak verilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak Medya ve İletişim, Sinema ve Dijital Medya ve Halkla İlişkiler ve Reklamcılık olmak üzere üç bölümümüzle, öğrencilerimize bu bütünleşik bakış açısını kazandıracak bir eğitim veriyoruz. Ayrıca State University of New York ile ortak yürütülen çift diploma programı çerçevesinde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Uluslararası Ortak Lisans Programımız bulunuyor. Erasmus çerçevesinde 15 Avrupa ülkesinde 30 üniversite ile öğrenci ve akademisyen değişimi anlaşmalarımız bulunuyor.

Her bölümümüzün kendisine ait uygulama amaçlı stüdyolarında, toplam 2000 metrekarelik bir alanda konumlandırılmış ve profesyonel ekipmanla donatılmış TV ve Film Stüdyosu, Haber Merkezi, Kurgu Üniteleri, Radyo Stüdyoları, Sinema Salonu, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nün iletişim ajansı GençYaratıcı’nın uygulama alanı, toplantı odaları, odak grubu çalışmaları için özel tasarlanan odaları ve çok amaçlı salonu bulunuyor.

Fakülte öğrencilerinin ürünleri RadyoEko, Medya Fabrikası, OnVideo video sitesi üzerinden yayınlanıyor. İzmir’deki ve İstanbul’daki medya kuruluşları ve iletişim sektörü temsilcileriyle etkinliklerimiz ve ortak çalışmalarımız sayesinde yakın etkileşim içerisinde çalışıyoruz. Öğrencilerimizi yerel, ulusal ve uluslararası bilgi ve tecrübeye sahip akademisyenler ve profesyoneller ile derslerde ve ders dışı ortamlarda sıklıkla bir araya getiriyoruz. 

 

HABERLER