Bizi takip edin
|
EN

İletişim Fakültesi

İletişim Fakültesi 

 

 

İletişim, vazgeçilmez ve kaçınılmaz bir unsur olarak hayatımızın merkezinde yer alıyor. Diyalog, etkileşim, paylaşım, sosyalleşme, dijitalleşme ve teknoloji odaklılığın esas olduğu bu yeni düzende birbirine bağlı bireyler olarak, iletişimi etkin ve yaratıcı bir şekilde yönetmeyi öğrenmek durumundayız.

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nde bizler ‘Yeni Medya ve İletişim’, ‘Sinema ve Dijital Medya’ ile ‘Halkla İlişkiler ve Reklamcılık’ bölümlerimizle zengin ve yenilikçi bir altyapı sunarak bu alanlarda profesyonelleşmek isteyen gençlere ışık tutmak için buradayız. Bu süreçte, günceli yakalamak, hatta yenilik yaratmak için sınırları aşan cesur adımlar atmak gerektiğini biliyor ve bunun için çalışıyoruz.

En önemlisi, öğrencilerimizin sormaktan ve sorgulamaktan korkmayan, farklı düşünmekten kaçınmayan, hayallerinin peşinden koşan girişimci ve yaratıcı bireyler olarak mezun olmalarını istiyoruz. Bunun için gerekli bilgi ve beceriyi, yenilenmiş öğretim programlarımız, güncel ders içeriklerimiz, uygulama odaklı eğitim anlayışımız, aktif ulusal ve uluslararası bağlantılarımız ile kazandırmayı hedefliyoruz. 

 

Medya ve sinema stüdyoları, GençYaratıcı iletişim ajansı gibi birimleri barındıran iki bin metrekarelik uygulama mekanlarımızda, öğrencilerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışarak fark yaratan projelere imza attık. Yenileri için de çalışmaya devam ediyoruz. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Sinema ve Dijital Medya, Yeni Medya ve İletişim Bölümlerimizin almış olduğu İLEDAK akreditasyonu, Çocuk Gibi Bak Projesi ile kazanılan dünya birinciliği gibi öğrencilerimizin ve Fakültemizin kazandığı birçok ulusal ve uluslararası başarı, bu özverili çalışmalarımızın ürünü.

Başarılarımızı bir adım öteye taşımak ve her daim farklılığımızı ortaya koyabilmek için yetkin akademik kadromuza ve başarının bir parçası olmaya can atan girişimci, yaratıcı, bilgili ve etik değerlere sahip öğrencilerimize güveniyoruz.