İletişim Fakültesi
İzmir Kültürel Miras Festivali
İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin düzenlediği Kültürel Miras Festivali 20-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İlk kez düzenlenen festival kapsamında, İzmir’de çekilmiş filmlerden oluşan bir seçki, Türk-Yunan ortak yapımlarının konu edildiği bir panel, sergiler ve konserler yer alıyor.
Festival etkinlikleri konusunda ayrıntılı bilgi culturalheritagefestival.orgadresinden edinilebilir.
İzmir Kültürel Miras Festivali Basın Bülteni (PDF)
FESTİVAL PROGRAMI
İZMİR KÜLTÜREL MİRAS FESTİVALİ 20-23 EKİM 2011
20 Ekim 2011, Perşembe
İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu
14.00 Festival Açılış Filmi: Vicdan
15:30 Film Gösterimi: Kıyıya Vuran Tahta Valiz
16:30 Film Gösterimi: Yunanistan’a Hoşgeldin Mr. Marshall
21 Ekim 2011, Cuma
İzmir Ekonomi Üniversitesi
10:00 Festival Açılış Konuşması Prof. Dr. Nezih Erdoğan
Yer: İEÜ GSTF* D 022 Amfi
10:30 Film Gösterimi: Susuz Yaz
Yer: İEÜ GSTF* D 022 Amfi
12:00 Film Gösterimi: Asya Minör Yeniden
Yer: İEÜ GSTF* D 022 Amfi
13:00 Film Gösterimi: Öteki Kasaba
Yer: İEÜ GSTF* D 022 Amfi
15:30 Film Gösterimi: Tatlı Dünyası
Yer: İEÜ İletişim Fakültesi Cep Sineması K 104
17:00 İzmir’de Ortak Yapım: Türk-Yunan Ortak Yapımı Belgeseller
Panel Koordinatörü: Dimitris Kernikos
Panel Katılımcıları: Angelos Abazoğlu, Tahsin İşbilen
Yer: İEÜ GSTF* D 022 Amfi
18:00-19:00 Festival Açılış Töreni ve Kokteyli
“Texier’in İzmir’i: 19. yy Gravürlerinde İzmir ve Çevresi” Sergi Açılışı
Maria Rita Epik’ten İzmir Şarkıları
Yer: İEÜ GSTF* Çok Amaçlı Salon
* İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
22 Ekim 2011, Cumartesi
İzmir Fransız Kültür Merkezi
11:00 Film Gösterimi: Adı Vasfiye
12:30 “Vasfiye’nin Adını Tekrar Koymak” Paneli
Panel Katılımcıları:
Yrd. Doç. Dr. Defne Tüzün
Yrd. Doç Dr. Zeynep Özarslan
Yeşim Burul Seven
14:00 Film Gösterimi: Bornova, Bornova
16:00 Film Gösterimi: Saç
18:00 İzmir’de Ortak Yapım: Türk-Yunan Ortak Yapımı Film Prodüksiyonları
Konuk: Nikos Moustakas (Saç filmi prodüktörü)
22:00 Festivali Partisi: Barış K. DJ
Yer: Club 1888
23 Ekim 2011, Pazar
İzmir Fransız Kültür Merkezi
11:00 Film Pazarı: Türkiye’den Kısalar
BERF Erol Mintaş
FİLM YA DA FİLM Şükrü Apaydın
KİRALIK Emre Karapınar & İsmail Onay
NOLYA Cem Öztüfekçi
PERA BERBANGE Arın İnan Arslan
PIERROT: YAŞAYAN HEYKEL Gökçe Pehlivanoğlu
RAPUNZEL Tolga Karaçelik
SESSİZLİK Eray Dinç
UZAKLARDA BİR YERDE Emre Kavuk
YOLDAKİ KEDİ Can Kılcıoğlu
14:00 Film Pazarı: Yunanistan’dan Kısalar
13 ½ Haris Vafiadis
AND ME FOR MYSELF Georgis Grigorakis
CASUS BELLI George Zois
FEVER Giorgos Bouyoukos
GRAN PARTITA Alexandros Skouras
MILK Kostas Frangoulis & Alexandros Sipsidis
ONE NIGHT TOGETHER Eleftheria Astrinaki
REVERSE Giorgis Grigorakis
STILL WATER Elina Fessa
TWO TIMES NOW Mihalis Konstantatos
16:00 Jüri Değerlendirmeleri
17:00 Film Pazarı Ödül Töreni
17:30 Festival Kapanış Kokteyli
İZMİR’DE ORTAK YAPIM
SAÇ (2010)
Yönetmen: Tayfun Pirselimoğlu
30. İstanbul Film Festivali
Altın Lale En İyi Türk Filmi
Altın Lale En İyi Türk Yönetmeni
En İyi Kadın Oyuncu
ORTAK YAPIM BELGESELLER
Angelos Abazoğlu Filmleri
TATLI DÜNYASI (2010)
YUNANİSTAN’A HOŞGELDİN MR. MARSHALL (2007)
MEDIMED Attia Ödülü Adayı
Tahsin İşbilen Filmleri
KIYIYA VURAN TAHTA VALİZ (2009)
ASYA MİNÖR YENİDEN (2009)
2009 TRT Belgesel Ödülleri
İkincilik Ödülü
ÖTEKİ KASABA (2010)
Yönetmen: Nefin Dinç, Hercules Millas
13. Selanik Belgesel Festivali
İzleyici Ödülü
İZMİR’İN FİLMLERİ
SUSUZ YAZ (1963)
Yönetmen: Metin Erksan
14. Berlin Film Festivali
Altın Ayı Ödülü
Metin Erksan, Özel Ödül, Merito Biennale
ADI VASFİYE (1985)
Yönetmen: Atıf Yılmaz
23. Antalya Altın Portakal Film Festivali
En İyi Kadın Oyuncu
En İyi Üçüncü Film
VİCDAN (2008)
Yönetmen: Erden Kıral
45. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali
En İyi Kadın Oyuncu
En İyi Görüntü Yönetmeni ve Kodak Ödülü
En İyi Kurgu
En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı
BORNOVA, BORNOVA (2009)
Yönetmen: İnan Temelkuran
46. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali
En İyi Film
En İyi Erkek Oyuncu
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
En İyi Kurgu
SİYAD Sinema Yazarları Derneği En İyi Ulusal Film
HABER |TÜM HABERLER
Mezunumuz Çağıl Saydam’ın tüm ekip üyeleri CDM’den oluşan filmi SİYAD’da yarışıyor
2020 yılı mezunumuz Çağıl Saydam’ın bitirme projesi olarak çektiği 27. Adana Altın Koza Film Festivali, 13. Uluslararası Rotary Kısa Film Festivali, 41.
CDM Bölüm Söyleşisi ve Film Gösterimi: Köken Ergun
Geçtiğimiz ay, yönetmen ve video sanatçısı Köken Ergun Sinema ve Dijital Medya Bölümü'ne konuk oldu.
4. Sınıf Öğrencimiz Ecem, Altın Koza’da Animasyon kategorisinde finalist filmler arasında yer aldı
4. sınıf öğrencimiz Ecem Çörtle, üçüncü sınıfta CDM302: Film Yapımı II dersi kapsamında ürettiği, yapay zeka temelli ve bilim-kurgu temalı "The Galactic
CDM mezunumuz Eylül Berivan Kızılırmak, Köln Medya Sanatları Akademisi'ne kabul edildi
Sinema ve Dijital Medya Bölümü mezunumuz Eylül Berivan Kızılırmak, Köln Medya Sanatları Akademisi'nin yüksek lisans programına kabul edildi.
Gelenekselleşen CDM Yıl Sonu Sergisi EPI.LOG böyle geçti
İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sergisi “FC-EX 2023” bünyesinde gerçekleştirilen Sinema ve Dijital Medya Yıl Sonu Sergisi EPI.LOG 2023, 20 – 22
İEÜ İletişim Fakültesi Danışma Kurulu üyelerimiz 22 Haziran 2023 tarihinde Fakültemizi ve Stüdyolarımızı ziyaret etti
İEÜ İletişim Fakültesi Danışma Kurulu üyelerimiz Andreas Treske, Ayşe Matay, Barbaros Görgü, Dilek Gappi, Elif Demirci İşleğen, Emine Uysal Berger, Murat Attila,
Ataberk İFSAK 43. Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması’ndan ödülle döndü
Üçüncü sınıf öğrencimiz Ataberk Eyolcu, “Thinking Beyond” filmiyle İFSAK 43. Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması’nın deneysel kategorisinden birincilik ödülüyle döndü.
’Yaratıcılık ve Yapay Zeka’ Bu Festivalde Konuşuldu
Reklam, tasarım, sinema ve yazılım gibi yaratıcı sektörlerde birçok başarıya imza atan tanınmış isimler, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin (İEÜ) düzenlediği GençYaratıcı Festivali’nde öğrencilerle buluştu.